Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:24 - Furkan Yazdı

Teknolojik Araç ve Gereçleri Kullanırken Neden Güvenlik Kurallarına Uymalıyız? Söyleyiniz

Teknolojik Eşyaları Kullanırken Niçin Güvenlik Kurallarına Uymalıyız?

Soru: Teknolojik Araç Ve Gereçleri Kullanırken Neden Güvenlik Kurallarına Uymalıyız? Söyleyiniz.
Cevap: Teknolojik araç ve gereçler, güvenlik kurallarına özen gösterilerek kullanılmalıdır. Çünkü aksi durumda kısa sürede bozulur. Böylece tamir edilmesi, mümkün değilse tekrar alınması gerekir ve bunun sonucunda büyük masraflar çıkar.

Teknolojik Araç ve Gereçleri Kullanırken Neden Güvenlik Kurallarına Uymalıyız? Söyleyiniz

Ayrıca bununla sınırlı olmadan kişiler de güvenlik kurallarına uymamaktan dolayı zarar görebilir. Üstelik bazı kazalar geri dönülemez sonuçlara yol açabilir. Dolayısıyla yeni bir teknolojik cihaz alınmışsa bunu güvenlik kılavuzunu okumanız gerekir.

Örneğin bilgisayar veya telefon uzun süre şarja takılmışsa batarya oldukça ısınacaktır. Bu bir süre sonra patlamasına neden olabilir. Bu durum yaralanmalara sebep olabilir. Islak eller ile kablolara ve prizlere dokunulursa kişileri elektrik çarpabilir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 159. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.