Cevap Yaz
23 Şubat 2024, 19:48 - Zülal Güneş Yazdı

Temel Dini Bilgiler (İslam-1) Ders Kitabı 68. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık

Temel Dini Bilgiler (İslam-1) Ders Kitabı 68. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde imam hatip ortaokul öğrencileri için özel olarak hazırladığımız konular arasında bulunan ve içerisinde Müminler Namazlarına Özen Gösterirler konusunun da bulunduğu temel dini bilgiler (islam-1) ders kitabı sayfa 68 Cevapları konusunu paylaştık. E-Kare yayıncılık tarafından hazırlanan kitap içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Temel Dini Bilgiler (İslam-1) Ders Kitabı 68. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık

Temel Dini Bilgiler (İSLAM-1) Ders Kitabı 68. Sayfa Cevapları Müminler Namazlarına Özen Gösterirler

Temel Dini Bilgiler (İSLAM-1) Ders Kitabı Sayfa 68 Cevapları E-Kare Yayıncılık

Etkinlik- 1

“Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki onlar namazlarını ciddiye almazlar.” Maun suresi, 4-5. ayetler.

“Rükuları, secdeleri, abdestleri ve vakitlerine riayet ederek beş vakit namazı kılmaya devam eden ve bu beş vakit namazın Allah katından gelen bir emr-i hak olduğunu kabul eden kimse cennete girer.” Ahmet ibni Hanbel, Müsned, C 4, s. 266.

Yukarıdaki ayet ve hadisi yorumlayınız. Çıkardığınız mesajları verilen alanlara yazıp arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Namaz ibadeti Müslümanlara farz olan bir ibadettir. Onu doğru ve düzgün bir şekilde gerçekleştirmemiz gerekir. Namaz ibadetini Allah’tan geldiğini kabul edenler ve yapanlar cennete gireceğini anlatmıştır.


Etkinlik- 2

“(Resulüm!) Sana vahyedilen Kitab’ı oku ve namazı kıl. Muhakkak ki namaz, ( hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah’ı anmak elbette (ibadetlerin) en büyüğü- I dür. Allah yaptıklarınızı bilir.”

Rabb’imiz, yukarıdaki ayette namazın kötülüklerden koruyacağını ifade ediyor. Namaz insanı kötülüklerden nasıl korur? Verilen alana listeleyiniz.
Cevap: Namaz ibadeti insanları kötü davranış ve sözlerden kaçırır. Gerçekten severek, inanarak yapılması gerekir. böyle yapıldığı takdirde o ibadet bizim koruyucumuz olur. 


Temel Dini Bilgiler (İslam-1) Ders Kitabı Cevapları 68. Sayfa, Müminler Namazlarına Özen Gösterirler 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.