Cevap Yaz
11 Ağustos 2023, 23:53 - Furkan Yazdı

Ulaşım Araçlarıyla Yolculuk Yaparken Uyulması Gereken Güvenlik Kuralları Nelerdir? Açıklayınız.

Ulaşım Araçlarıyla Yolculuk Yaparken Uyulması Gereken Güvenlik Kuralları Nelerdir? Açıklayınız.

Soru: Ulaşım Araçlarıyla Yolculuk Yaparken Uyulması Gereken Güvenlik Kuralları Nelerdir? Açıklayınız.
Cevap: Ulaşım araçları ile yolculuk yaparken yüksek sesle konuşulmamalıdır. Bu hem sürücüyü hem de yolcuları rahatsız eder. Aynı şekilde şoförün trafikte dikkatini dağıtmamak amacıyla onun dikkatini bozacak hareketler yapılmamalı, gerekmediği müddetçe iletişim kurulmamalıdır.

Ulaşım Araçlarıyla Yolculuk Yaparken Uyulması Gereken Güvenlik Kuralları Nelerdir? Açıklayınız.

Yolculuk esnasında herkes oturmalıdır. Böylece kaza durumunda kişiler daha güvenli olabilir. Eğer oturacak yer bulunmuyorsa tutacakları tutmalı, kendini güvene almalıdır. Kişiler toplum içinde olduğunu unutmamalı ve buna göre hareket etmelidir.

Özellikle yapılan telefon görüşmeleri esnasında çok yüksek ses kullanılmamalı, bağırılmamalıdır. Bunların dışında otobüse binerken de sıra kuralına uyum göstermeli, kimsenin hakkını alınmamalıdır. Ücret de hızlı bir şekilde verilerek kimse bekletilmemelidir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 106. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.