Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 10:19 - Furkan Yazdı

Yağmurlu ve Karlı Havalarda Trafikte Nasıl Hareket Etmeliyiz? Açıklayınız.

Yağışlı Havalarda Trafikte Ne Yapmalıyız?

Soru: Yağmurlu ve Karlı Havalarda Trafikte Nasıl Hareket Etmeliyiz? Açıklayınız.
Cevap: Yağmurlu ve karlı havalarda trafikte yavaş bir şekilde hareket edilmelidir. Aşırı hızlı olmamalı, direksiyon hakimiyetini kaybetmemelidir.  Bunu sağlamak için farklı şeyler ile meşgul olunmamalıdır.

Yağmurlu ve Karlı Havalarda Trafikte Nasıl Hareket Etmeliyiz? Açıklayınız.

Yağmurlu ve karlı havalarda zemin kaygan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple çok hızlı hareket etme ya da telefonla uğraşma direksiyon hakimiyetini daha kolay kaybetmekle sonuçlanabilir. Böylece can ve mal kayıpları ortaya çıkar.

Bunun dışında trafiğe çıkmadan önce gerekli önlemler de alınmalıdır. Özellikle karlı havalarda donmalar da yaşanabilmektedir. Bu nedenle özel kar lastikleri kullanmaya özen gösterilmelidir. Ayrıca yoğun kar yağışı olan bölgelerde zincir kullanımı da büyük bir gereksinimdir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 187. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.