Cevap Yaz
29 Kasım 2022, 2:21 - Furkan Yazdı

Yemek Yerken Uyulması Gereken Görgü Kuralları Nelerdir?

Yemekteki Görgü Kuralları Nelerdir?

Soru: Yemek Yerken Uyulması Gereken Görgü Kuralları Nelerdir?
Cevap: İnsanlarla beraber yemek yerken her bireyin sofraya oturması beklenmelidir. Sofrada yemek yerken tablet, televizyon, telefon gibi elektronik araçlarla ilgilenmemeli, aile ya da arkadaşlar ile sohbet edilmelidir. Ancak ağzımızda yemek bulunuyorsa görgü kuralları gereği konuşulmamalıdır.

Yemek Yerken Uyulması Gereken Görgü Kuralları Nelerdir?

Sofrada yemek yerken çatal bıçak kullanılması gerekir. Eğer bir şeyin kesilmesi gerekiyorsa el yerine bıçaklar kullanılmalıdır. Ağzımıza aldığımız besinleri de çiğnerken sessiz olmalı, gürültü yapılmamalıdır. Masada başka insanların da olduğu hatırlanmalı, onları rahatsız etmemeye özen gösterilmelidir

Eğer sofradayken öksürmek ya da hapşırmak gerekiyorsa yüz masaya ya da yana değil, kimsenin olmadığı arkaya bakmalıdır. Ayrıca ağız peçete ile kapanmalı yiyeceklerin, artıkların dağılması önlenmelidir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 84. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.