Cevap Yaz
16 Nisan 2024, 16:22 - Zülal Güneş Yazdı

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı 205-206-210. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı 205-206-210. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 11. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Metropoller, Salgınlar ve Kamuoyu konusu hakkında bilgi veren 11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 205-206-210 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı 205-206-210. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

11.Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı 205-206-210. Sayfa Cevapları Metropoller, Salgınlar ve Kamuoyu

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları MEB Yayınları

TARTIŞALIM

Şehirleşmenin artmasıyla birlikte ortaya çıkan sorunlar hakkında neler söylenebilir?
Cevap: Şehirleşmenin artması ile insanların yaşadığı şehir büyük ölçüde değişmiştir. Bunu etkileyen devrimler ise Tarım Devrimi ve Sanayi Devrimi’dir. Tarım Devrimi ile köyler ve şehirler kurulmuş, Sanayi Devrimi ile ise modern şehirler kurulmaya başlamıştır. Modern şehirler için yaşanan göçler yaşam için yapılan çarpık kentleşmeyi, şehir içinde nüfus fazlalığından dolayı temel ihtiyaçları karşılama sıkıntısı, farklı bölgelerden göç aldığı için kültürel çatışma sorunu ortaya çıkmıştır. 


11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 206 Cevapları MEB Yayınları

YORUMLAYALIM

Modernleşmeyle birlikte şehirlerin dokusunda yaşanan değişim ve dönüşümün gündelik hayata etkileri hakkında neler söylenebilir?
Cevap: Modernleşmeyle birlikte şehirlerde sosyo-ekonomik gelişmeler yaşanmış şehir içinde oturma-çalışma-eğlenme yönelik değişimler meydana gelmiştir. Günlük yaşam da iş, yaşama ve aktivite yapacağımız noktalar birleştirilerek şehrin içinde bütün imkanlar sağlanmıştır. 


11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 210 Cevapları MEB Yayınları

YORUMLAYALIM

XIX. yüzyıldaki salgın hastalıkların etkileri ile Osmanlı Devleti’nin buna yönelik aldığı tedbirler hakkında neler söylenebilir?
Cevap: Osmanlı Devleti salgın hastalıklara yönelik karantina uygulaması, kordon uygulaması başlatmıştır. Bunun yanı sıra “Taffuzhane” adı verilen sağlık kuruluşları açılmıştır. Açtığı bur kurum ve tedbirler ile hastalığı önlemeye çalışmışlardır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.