Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
24 Kasım 2021, 16:30
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1120

15 Temmuz Demokrasi Zaferi İle İlgili Yazı

15 Temmuz

15 Temmuz Demokrasi Zaferi İle İlgili Yazı Örneği

15 temmuz günü ülkemizin bekasını ve demokrasisine darbe vurmak isteyen vatan hainlerinin düzenledikleri bir darbe girişimidir. Bu karanlık gecede vatan haini olan kişiler darbe girişiminde bulunmasına rağmen milletimiz ayaklanmış gaziler ve şehitler öncülüğünde büyük bir cesaret gösterilerek bastırılmıştır.

15 temmuz 2016 tarihinde vatan hainleri bir grup askeri ayaklandırarak darbe girişiminde bulunmuştur. Amaçları ise ülkede demokrasiyi kaldırıp kendilerine göre bir düzen oluşturmaktı. Ancak şanlı milletimiz böyle bir şeyin olmasına izin vermemiştir. Kimi canını kimi ise malını ortaya koyarak sokaklara dökülmüşlerdir. Bu karanlık gecede türk milleti büyük bir cesaret göstererek destan yazmıştır. Halkın içine talan tanklara rağmen millet bir olmuş ve şehit olmayı göze alarak bu darbenin boşa çıkması için elinden gelenin en iyisini yapmışlardır. Milletin bu dik duruşu ve müdahalesi sayesinde 15 temmuz darbe girişimi engellenmiştir. Ülkemizin büyük bir demokrasi sınavı verdiği bu günü milletimiz başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Milletimizin hainlara karşı vermiş olduğu bu demokrasi dersinden sonraki her yıl 15 temmuz günü demokrasi zaferi ve şehitleri anma günü olarak kutlanacaktır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

] }

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.