Cevap Yaz
10 Ocak 2024, 21:17 - Furkan Yazdı

Hangi Bilimlerde Cebir Kullanılır?

Hangi Bilimlerde Cebir Kullanılır

Cebir Kullanan Bilim Dalları Nelerdir?

Cebir kelimesi Arapça kökenli olan bir kelimedir. Cebir kelimesi iki anlamda kullanmaktadır. Birinci anlamı hukuk dilinde zor kullanma veya zora başvurma manasına gelirken genel olarak kullanılan anlamı ise parçalanması veya birleşmesi gereken parçalar olarak tanımlanmaktadır. Cebir denildiğinde akla matematik ve geometri gibi alanlarda kullanılan parçalardır. Cebir birçok bilimde kullanılmaktadır. Örneğin; matematik, tıp, geometri, astroloji, bilgisayar programcılığı, geometri ve inşaat, muhasebe gibi bilim alanlarında cebir olmazsa olmazdır.

Her öğrenci cebir bir diğer deyişle matematiğin sadece okullarda verilen eğitimlerden ibaret olduğunu düşünmekteler. Ancak bu düşünce son derece yanlıştır. Çünkü cebir sadece ders kitaplarından ibaret değildir.

Hayatımızın bir çok alanında bazen farkında olmaksızın veya farkında olarak cebir kullanırız. Örneğin alışveriş yaparken veya evimizin gelir giderini hesaplarken bile cebirden yararlanırız. Aslında çevremizdeki bir çok alet cebirsel işlemler yardımı ile oluşturulmuştur. Hayatımızı kolaylaştıran tüm teknolojik araçlar cebir kullanılarak yapılmıştır.

Örneğin bilgisayarın icadı da cebir sayesinde mümkün olmuştur. Kısacası cebir hayatımızın her alanına yayılmış olan bir şeydir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.