Cevap Yaz
22 Mart 2024, 7:34 - Furkan Yazdı

Arkadaşa Mektup Örneği

Mektup Örnekleri

Arkadaşa Mektup Örnekleri

Sevgili arkadaşım,

Son mektubuma verdiğin cevap dün elime ulaştı. Öncelikle güzel dua ve dileklerin için çok teşekkür ederim. Senden mektup almak beni her zamanki gibi çok mutlu etti. Birçok kez aynı mektubu okuyup durdum. Bunun sebebi Belki de çok içten bir şekilde yazmış olmandandır.

Bende senin gibi çok monoton bir şekilde yaşamaktayım. Çok sıkılıyorum ama senin mektuplarınla güzel arkadaşlığımızı düşünüp mutlu oluyorum. Özellikle de çılgınlar gibi eğlendiğimiz günler aklımıza geldikçe yüzümde bir gülümseme beliriyor. İnsanın senin gibi arkadaşı oldukça mutsuz olması yada dertlenmesi mümkün değil. Sen yanımda iken her canım sıkıldığında yada üzüldüğümde hemen beni güldürecek bir şey bulup gülümsememe sebep oluyordun. Şimdi uzaklardasın ancak gene de anılar aklıma gelince gene gülüyorum. İyi ki varsın ve iyi ki senin gibi bir dostum var. Bu yaşıma kadar hayatımda meydana gelen en güzel şey seni tanımak oldu.

Senin de benim gibi düşündüğünden şüphem yok. Allah seni her daim senin gibi dürüst ve başarılı insanlarla karşılaştırsın. Yaklaşık bir ay sonra size geleceğim inşallah. Kendine iyi bak görüşmek üzere…


“Arkadaşa Mektup Örneği” konusunda yer alan mektup örneğini inceleyerek ödeviniz de kullanabilir veya bir arkadaşınızla mektuplaşabilirsiniz.

İkinci Mektup

Mektup Örnekleri

Uzaktaki Arkadaşa Mektup Örneği

Sevgili dostum,

Sana bu mektubu hatıra kalması için yazdım. Olurda beni unutacak olursan yada her aklına geldiğim için üzülürsen bu mektubu okuyarak beni anabilirsin.

Uzun zamandır seninle karşılıklı oturup sohbet edemedik. Bunun farkındayım ancak bana yazmış olduğun mektuplar sayesinde inan sanki seninle muhabbet eder gibi oluyorum. Can dostum bana yazmış olduğun Mektuplarında kendini ve bana söylemek istediklerini o kadar güzel anlatıyorsun ki sanki yanımdasın ve benle konuşuyorsun gibi oluyor. En son KPSS’den istediğin puanı alamadığın için çok üzüldüğünü söylemişsin. Ancak unutmamalısın ki girdiğimiz sınavlar sadece daha iyi bir işte çalışmamızı sağlar. Ancak senin zaten çok iyi düzeyde bir işin var. Sırf sınavın kötü geçmiş diye kendini üzmemelisin. Bunun yerine elinde olanlarla yetinmeye çalışmalısın. Yani bardağın boş kısmına değil dolu kısmına odaklanmalısın.

Bende isterdim istediğin puanı alıp güzel bir yere yerleşmeni. Ancak eğer istediğin sonucu alamasan da yapabilecek bir şey yok. Üzülüp kahrolmak yerine var olan hayatını en iyi şekilde sürdürmek için elinden geleni yapmalısın.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.