Cevap Yaz
18 Ocak 2024, 12:28 - Zülal Güneş Yazdı

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 62-63. Sayfa Cevapları Hecce Yayıncılık

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 62-63. Sayfa Cevapları Hecce Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Uzlaşmanın Gerekliliği konusunun yer aldığı 4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 62-63 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 62-63. Sayfa Cevapları Hecce Yayıncılık

4.Sınıf Hecce Yayıncılık İnsan Hakları Ders Kitabı 62-63. Sayfa Cevapları Uzlaşmanın Gerekliliği

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 62 Cevapları Hecce Yayıncılık

Hazırlanalım

“Thales (Tales) her şeyin sudan meydana geldiğini sandı, Anaksimenes (Anaksimenes) havanın ilk öge olduğunu düşündü, Herakleitos (Heraklitos) ateşi tercih etti. Sonunda Empedokles (Empedokles) dört elemente (toprak, hava, ateş ve su) izin vererek devlet adamlarına yakışır bir uzlaşma önerdi.” Sizce Bertrand Russell (Börtrınt Rasıl) bu sözüyle ne anlatmak istemiştir? Uzlaşma gerektiren başka hangi konular vardır? Düşüncelerinizi söyleyiniz
Cevap: Filozoflar evren hakkında farklı elementler olduğunu öne sürmektedirler. Empedokles dünyada farklı fikir ayrılıkları olduğunu farklı konularda zıt düştüklerini öne sürmekte ve tek bu konuda birlik olup elementleri birleştirerek dört element olmasını öne sürmektedir. Hedefi fikir ayrılıklarının her zaman olacağını ama bir konuda da olsun uzlaşmak gerektiğini anlatmak istemiştir. 


4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları Hecce Yayıncılık

 Okuma Metni

Aşağıdaki soruların yanıtlarını metinden hareketle defterinize yazınız.

1. 4-C sınıfında kısa süreliğine de olsa yaşanan anlaşmazlık nedir?
Cevap: 4 – C sınıfında kısa süreliğine de olsa yaşanan anlaşmazlık başkan seçimlerinde sınıftaki öğrencilerin fikirleri yerine öğretmenin diktatör gibi kendi düşüncesini sunup bir kişiyi seçmesidir. 

2. Anlaşmazlık için bir uzlaşı gerekmiş midir? Neden?
Cevap:  Anlaşmak için yapılan uzlaşma gereklidir. Çünkü demokratik bir ülkede herkesin fikr
i önemlidir. Herkes düşüncesini ortaya koyarak orta yol bulunmaya çalışılır. 


 Etkinlik Zaman

Çevrenizdeki kişilerle yaşadığınız bir anlaşmazlığı düşününüz. Bu anlaşmazlığı uzlaşı yoluyla nasıl çözdüğünüzü arkadaşlarınızla paylaşınız. Uzlaşı sürecinizi hikâyeleştirerek ailenizle de paylaşınız. Uzlaşının neden önemli olduğunu söyleyiniz.
Cevap: Anlaşmazlık her toplumda olan bir davranıştır. Anlaşmazlığa düşüldüğü zaman orta yolu bulmak için herkesin dinlenmesi ve ortak karar verilmesi gerekir. Bu sayede çoğunluk olarak aradaki anlaşmazlık kalkıp uzlaşı gerçekleşmiş olacaktır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.