Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 14:25 - Sena Yazdı

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 36-37-38-39. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 36-37-38-39. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan 8. sınıf ingilizce ders kitabı cevapları sayfa 36-37-38-39. sayfa cevaplarını paylaştık. Bu sayfalar içerisinde In The Kitchen ünitesine ait çeşitli kitapların çalışmaları bulunmaktadır. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı 36-37-38-39. Sayfa Cevapları Tutku Yayıncılık

8.Sınıf Tutku Yayıncılık İngilizce Ders Kitabı 36-37-38-39. Sayfa Cevapları In The Kitchen

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 36 Tutku Yayıncılık

Read the adjectives below about food/drinks. Complete the table about your choices.
Çeviri: Yiyecek/içeceklerle ilgili aşağıdaki sıfatları okuyun. Seçimlerinizle ilgili tabloyu tamamlayın.
Cevap: 

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 36 Tutku Yayıncılık


Complete the table with your friend’s choices. Then talk about them with the class.
Çeviri: Arkadaşınızın seçimleriyle tabloyu tamamlayın. Sonra sınıfla onlar hakkında konuşun.
Cevap:

I never et greasy food like chips. My friend never eats salty food. (Cips gibi yağlı yiyecekleri asla yemem. Arkadaşım asla tuzlu yemek yemez.)

I prefer salty food. My friend prefers spicy food. (Tuzlu yiyecekleri tercih ederim. Arkadaşım baharatlı yiyecekleri tercih ediyor.)


8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 37 Tutku Yayıncılık

Study the following words related to cooking.
Çeviri: Aşağıdaki yemek pişirme ile ilgili kelimeleri inceleyiniz.


Tick (✓) the ways your parents usually do for cooking the food/meals in the table. Then share your answers with your friends. Follow the example.
Çeviri: Anne-babanızın sofradaki yemeği/yemekleri pişirmek için genellikle yaptıklarını işaretleyin (✓). Ardından cevaplarınızı arkadaşlarınızla paylaşın. Örneği takip edin.
Cevap:

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 37 Tutku Yayıncılık


8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38 Tutku Yayıncılık

Tick (✓) the things you can make or cook. What else can you make/cook? Share with the class.
Çeviri: Yapabileceğiniz veya pişirebileceğiniz şeyleri işaretleyin (✓). Başka ne yapabilirsin/pişirebilirsin? Sınıfla paylaşın.
Cevap: 

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38 Tutku Yayıncılık


Look at the ingredients list below. Which ones are not probably ingredients needed for a mango cake recipe? Tick (✓) the related ones and cross (✘) the unrelated ones. Then read the text below and check your answers.
Çeviri: Aşağıdaki içerik listesine bakın. Hangileri mangolu kek tarifi için gerekli malzemeler değildir? İlgili olanları işaretleyiniz (✓) ve alakasız olanları işaretleyiniz (✘). Ardından aşağıdaki metni okuyun ve cevaplarınızı kontrol edin.
Cevap: 

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38 Tutku Yayıncılık1


Read the steps of making mango cake again and write the numbers of the steps on the photos.
Çeviri: Mangolu kek yapma adımlarını tekrar okuyunuz ve adımların numaralarını fotoğrafların üzerine yazınız.
Cevap: 

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 38 Tutku Yayıncılık2


8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39 Tutku Yayıncılık

Listen to the description of making a homemade ice cream and number the steps in the order you hear. Then write the words “first”, “second”, “then”, “after that”, “next” and “finally” in the blanks.
Çeviri: Ev yapımı dondurmanın tarifini dinleyin ve adımları duyduğunuz sıraya göre numaralandırın. Ardından boşluklara “ilk”, “ikinci”, “sonra”, “sonra”, “sonraki” ve “son olarak” kelimelerini yazın.
Cevap: 

(2) ….Second……. , heat the mixture and stir constantly until the sugar dissolves. (İkinci olarak, karışımı ısıtın ve şeker eriyene kadar sürekli karıştırın.)

(1) ……First….. , mix up two cups of cream, 1 cup of milk, 2/3 sugar and 1 teaspoon of vanilla extract in a saucepan. (İlk önce iki su bardağı krema, 1 su bardağı süt, 2/3 şeker ve 1 tatlı kaşığı vanilya özütünü bir sos tenceresinde karıştırın.)

(3) …….Next…… , pour the mixture into a bowl, cover it and place it in the refrigerator for two hours. (Daha sonra karışımı bir kaseye dökün, üzerini kapatın ve iki saat buzdolabında bekletin.)

(6) …..Finally….. , put your ice cream into the freezer for about three hours and then enjoy your ice cream. (Son olarak, dondurmanızı dondurucuda yaklaşık üç saat bekletin ve ardından dondurmanızın tadını çıkarın.)

(5) …….After that……. , add your favorite flavor like sliced strawberry or cherry into your ice cream. (Daha sonra dilimlenmiş çilek veya vişne gibi en sevdiğiniz aromayı dondurmanıza ekleyin.)

(4) ……..Then…….. pour the mixture into an ice cream maker and freeze it for an hour. (Daha sonra karışımı bir dondurma makinesine dökün ve bir saat boyunca dondurun.)


Listen to the description of making a pizza and number the photos in the correct order.
Çeviri: Pizza yapma tarifini dinleyin ve fotoğrafları doğru sırayla numaralandırın.
Cevap: 

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 39 Tutku Yayıncılık


Search how we can prepare bread. Then describe or make a presentation of how we prepare bread. Use the words like first, second, next, then, after that, finally, etc. and also use photos to make your presentation interesting.
Çeviri: Nasıl ekmek hazırlayabileceğimizi araştırın. Ardından ekmeği nasıl hazırladığımızı anlatın veya sunum yapın. Birinci, ikinci, sonraki, sonra, ondan sonra, nihayet gibi kelimeleri kullanın ve sunumunuzu ilginç kılmak için fotoğraflar kullanın.
Cevap:

1- First collect all your ingredients and make sure your food processor is put together correctly. (Öncelikle tüm malzemelerinizi toplayın ve mutfak robotunuzun doğru şekilde bir araya getirildiğinden emin olun.)

2- Second, add flour, sugar, salt and yeast into the food processor and pulse to mix ingredients. (İkinci olarak, un, şeker, tuz ve mayayı mutfak robotuna ekleyin ve malzemeleri karıştırmak için nabız atın.)

3- Then, add butter or margarine and mix for 15-20 seconds, or until mixed thoroughly. (Ardından tereyağı veya margarini ekleyip 15-20 saniye veya iyice karışana kadar karıştırın.)

4- Remove dough from mixing bowl and let it rest on a lightly floured surface for 20 minutes. (Hamuru karıştırma kabından çıkarın ve hafifçe unlanmış bir yüzeyde 20 dakika dinlendirin.)

5- If molding, put dough into the greased mold pan and cover. (Kalıplama yapıyorsanız, hamuru yağlanmış kalıp tepsisine koyun ve kapatın.)

6- Preheat oven to 375º F (191 ºC) (Fırını 375º F’ye (191 ºC) önceden ısıtın)

7- Bake for 45 minutes in a greased pan. (Yağlanmış bir tavada 45 dakika pişirin.)

8- Set bread onto a cooling rack, let cool, nd enjoy! (Boncukları bir soğutma rafına yerleştirin, soğumaya bırakın ve keyfini çıkarın!)


8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları 36-37-38-39. Sayfa, In The Kitchen ünitesine ait çalışmaların bulunduğu ingilizce ders kitabı cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.