Cevap Yaz
7 Kasım 2023, 18:21 - Furkan Yazdı

Adaletin Önemi Hakkında Kompozisyon

Adaletin Önemi Hakkında Kompozisyon

Adaletin Önemi Konusunda Kompozisyon

Adaletin Önemi Hakkında Kompozisyon


Soru: Adaletin önemi konusundaki düşüncelerinizi dile getiren bir kompozisyon yazınız.
Cevap:

ADALET

İnsanoğlu yüzyılardır hep bir şeylerin peşinde. Hep daha iyisinin, en güzelinin peşinde elindekiyle yetinmeyi bilmediği adaletli olmadığı için öfkesi bu kadar büyük.

Adalete hayatımızın her alanında önem vermemiz gerekir. Aile içinde, arkadaş çevresinde, iş ortamında hayatımızın her alanında adalete çok önem vermeli ve dikkat etmeliyiz. İş yerinde işten kaytaran insanları uyarmalıyız. İş yerine zamanında gelmek, herkesin üzerine düşen görevleri yapmasıda adaletli olmanın bir parçasıdır. Adalet toplumu huzurlu bir şekilde birarada tutar. İnsanların huzurlu bir şekilde yaşamasının en büyük sebebi herhangi bir adaletsiz durumda devletin adaleti hemen sağlayacağını bilmelerinden dolayıdır. Adaletsiz bir toplumda yaşama düşüncesi insanları kaosa sürükler. Çünkü herkesin düşüncesi aynıdır bu gibi durumlarda adaleti kim sağlayacak? İç savaşların çıkmasının en temel sebeplerinden biri de insanların yaşadıkları yerde adalete olan inançlarını yitirmekten kaynakalanıyor. Ve daha sonrasında insan elindekiyle yetinmeyi de beceremez hale geliyor.

Bu durumda insanlar arasında huzurlu bir beraberliğe sahip olmak istiyorsak adalet kavramına sözde değil, ciddi anlamda hayatımızın her alanında sahip çıkmalıyız.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.