Cevap Yaz
4 Aralık 2023, 16:23 - Furkan Yazdı

Dostluk İle İlgili Kompozisyon

Dostluk ile ilgili Kompozisyon

Dostluk İle İlgili Kompozisyon

Dostluk, iki kişi arasında kurulan samimi ve çıkar olmaksızın kurulan arkadaşlıktır. Dostluk, samimiyet olmaksızın olmaz. Çünkü iki kişi arasında samimiyet olmasa dostluğun oluşması mümkün değildir.

Dostluk sayesinde hayat daha kolay ve yaşanılacak hal alır. Bir kişinin hayatında dostu olmasa her daim bir tarafı buruktur. Yani her zaman bir eksiklik hisseder. Ancak hayatında dostları olan kişiler hem daha özgüvenli olurlar hem de karşılaştıkları sorunlar karşısında daha dayanıklı olurlar. Çünkü dostlu olan kişi bilir ki zor zamanlarında sırtlarını dayanacakları birileri var. Örneğin bir kişinin hayatında hep kötü bir gidişat varsa ve çok zor günler geçiriyorsa, bu zor günleri bir dostun sohbeti ve yardımı ile atlatabilir. Hayat gerçek ve samimi dostların varlığı ile güzelleşir. İki kişi arasında güçlü bir dostluğun olması mutlu ve huzurlu bir yaşamın garantisidir. Ancak gene de dost ve arkadaş edinirken çok dikkatli davranmamız gerekir. Yanlış seçilmiş bir dost hayatı büyük bir çıkmaza sürükleyebilir.

Her insanın hayatını güzelleştirecek ve yalnızlığını dağıtacak dostları olmalı çünkü yaşam güzel dostların varlığı ile daha güzel olur.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.