Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
17 Şubat 2021, 19:15
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1069

Dostluk İle İlgili Kompozisyon

Dostluk ile ilgili Kompozisyon

Dostluk İle İlgili Kompozisyon

Dostluk, iki kişi arasında kurulan samimi ve çıkar olmaksızın kurulan arkadaşlıktır. Dostluk, samimiyet olmaksızın olmaz. Çünkü iki kişi arasında samimiyet olmasa dostluğun oluşması mümkün değildir.

Dostluk sayesinde hayat daha kolay ve yaşanılacak hal alır. Bir kişinin hayatında dostu olmasa her daim bir tarafı buruktur. Yani her zaman bir eksiklik hisseder. Ancak hayatında dostları olan kişiler hem daha özgüvenli olurlar hem de karşılaştıkları sorunlar karşısında daha dayanıklı olurlar. Çünkü dostlu olan kişi bilir ki zor zamanlarında sırtlarını dayanacakları birileri var. Örneğin bir kişinin hayatında hep kötü bir gidişat varsa ve çok zor günler geçiriyorsa, bu zor günleri bir dostun sohbeti ve yardımı ile atlatabilir. Hayat gerçek ve samimi dostların varlığı ile güzelleşir. İki kişi arasında güçlü bir dostluğun olması mutlu ve huzurlu bir yaşamın garantisidir. Ancak gene de dost ve arkadaş edinirken çok dikkatli davranmamız gerekir. Yanlış seçilmiş bir dost hayatı büyük bir çıkmaza sürükleyebilir.

Her insanın hayatını güzelleştirecek ve yalnızlığını dağıtacak dostları olmalı çünkü yaşam güzel dostların varlığı ile daha güzel olur.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.