Cevap Yaz
18 Eylül 2023, 18:04 - Furkan Yazdı

Trafik Kazalarının Önlenmesinde Trafik Eğitiminin Önemi

Trafik Kazalarının Önlenmesinde Trafik Eğitiminin Önemi

Trafik Eğitiminin Amacı Ne Olabilir?

Soru: Trafik kazalarının önlenmesinde trafik eğitiminin önemi nedir?

Cevap: Trafik kazalarının önlenmesinde trafik eğitiminin payı azımsanmayacak derecede fazladır. İnsanlar eğitimsiz olursa kurallara hakim olmaz ve trafikte kontrolsüz bir yer alırlar. İnsanlar trafik eğitimi alarak trafikteki konumu yaya, yolcu veya şoför ne olursa olsun daha bilinçli harekete derler.

Bilinçli yani eğitimli bir şekilde harekete etmeye başlayan insanlar oluşabilecek olası kazaların önüne geçmiş ve olası yaralanmaları önlemiş olurlar. Trafikte eğitim almak kuralları öğrenmek ve trafikteki hareketlerimizdir.

Trafikte insanlar birbirlerine karşı saygılı olmalıdırlar. Herkes bir yere yetişme telaşı içerisinde olduğu için gergin anlar yaşanabiliyor. Bu olası gergin anları tatlı dil ile çözüp büyümeden kapatmamız gerekmektedir. Örneğin otobüs içindeki yolculardan biri başka bir yolcuyu rahatsız edecek davranışta bulunmuşsa bu kişi sözlü olarak tatlı bir dil ile uyarılmalıdır.

Bir başka örnek ise şoförlerden verelim. Trafikte hatalı sollama yapan bir araba şoförüne uzun korna çalarak çevremizdeki insanları rahatsız etmemeliyiz, araçtan inip yanlış yapan şoföre hakaret, tehdit veya hesap sormaya kalkmamalıyız.


Bunlar günlük hayatta yaşanabilecek olası durumlardır. Bu olaylara daha binlerce olası durum eklenebilir. Sizde trafikte bu tarz durumlar karşısında nasıl bir tavır sergilediğinizi yorumlar kısmında bildirebilirsiniz. Güzel ve mantıklı yorumları tek tek okuyup onaylayacağım. :=)

 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.