Cevap Yaz
22 Mart 2024, 7:42 - Furkan Yazdı

Atatürk Haftasının Önemi Nedir?

Atatürk Haftası İle İlgili Kompozisyon

Atatürk Haftasının Önemi

Türkiye cumhuriyetinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım 1938 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bu sebeple de her yıl ulu önder Mustafa Kemal paşanın ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım tarihinde Atatürk’ü anma günü olarak kutlamaktayız.

Ülkemizin kurucusu olan ulu önder Mustafa kemal Atatürk 10 Kasımda vefat etmiştir. Bu sebeple de her yıl 10 kasım ile 16 kasım tarihleri arasındaki haftaya Atatürk haftası olarak kabul edilmiştir. Atatürk, ülkemiz için yapmış olduğu fedakarlıklar ve bu güne kadar millet olarak devamlılığımızı sağlamamız açısından büyük adımlar atmıştır. Ülkemizde eğer adalet, cumhuriyet, demokrasi gibi kavramları kullanabiliyorsak ulu önderimiz olan Mustafa kemal Atatürk’ün yapmış olduğu mücadeleler ve inkılaplar sayesindedir. Ülkemiz için liderlik yapmış ve Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyetler düzeyine getirmek için her türlü gerekli adımları atmıştır.

Türkiye cumhuriyetinin var oluşunu borçlu olduğumuz ulu önder Mustafa kemal paşanın vefat günü olan 10 kasım günü anlam ve önemi açısından ülkemiz için her zaman çok büyük öneme sahiptir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.