Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
27 Şubat 2021, 20:54
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

“Gökyüzü, Sadece Uçmaktan Korkanların Sınırıdır” Sözünden Yola Çıkarak Bilgilendirici Metin

“Gökyüzü, Sadece Uçmaktan Korkanların Sınırıdır” Sözünden Yola Çıkarak Bilgilendirici Metin

“Gökyüzü, Sadece Uçmaktan Korkanların Sınırıdır” Sözünden Yola Çıkarak Bilgilendirici Metin

Soru: “Gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır.” Bob BELLO (Bab Bello) sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin

İnsan düşündükçe hayallerin sınırsız olduğunun farkına varır. Gördüğümüz gökyüzünü cesur bir şekilde sorgulayarak öğreniriz gördüğümüz sandığımız gökyüzünü.

Herkesin ilgisini çeken gökyüzü ve orada görünen ya da görünmeyen cisimler geliştirilen teknolojiler sayesinde araştırılıyor. Uzay araştırmaları denildiğinde ilk akla NASA gelmektedir. Günümüzde daha fazla uzay çalışmaları sürdüren şirketler bulunmaktadır. Space X, Blue Origin ve Ariane gibi şirketler de uzay çalışmalarını sürdürmektedir. Uzay araştırmaları Dünya’ya yeni ve ucuz kaynak sağlamak, merak etmek ve ülke ekonomisi için yapılmaktadır.

Uzay çalışmaları ilk kez Sovyetler Birliği tarafından 1957 de başlamıştır. Bu zamana kadar yapılan uzay araştırmaları güzel sonuçlar vermiştir. Uzaya çıkmak ve keşfetmek amacıyla yapılan araştırmalar ve geliştirilen teknolojiler sayesinde günlük hayatta da kullanılabilecek cihazlar üretilmiştir. Hiç bir araştırma ve geliştirme boş değildir. Belki yüz kere denenecek ama mutlaka doğru ve ihtiyaç olunan malzeme üretilecektir. Bu yüzden korkmadan gökyüzünün sınırsız olduğunu uçarak ispatlamamız gerekir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan “Ulusal Bağımsızlık ve Cumhuriyet” Konulu Bilgilendirici Bir Metin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.