Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

“Gökyüzü, Sadece Uçmaktan Korkanların Sınırıdır” Sözünden Yola Çıkarak Bilgilendirici Metin

Gökyüzü, Sadece Uçmaktan Korkanların Sınırıdır Sözünden Yola Çıkarak Bilgilendirici Metin

“Gökyüzü, Sadece Uçmaktan Korkanların Sınırıdır” Sözünden Yola Çıkarak Bilgilendirici Metin

Soru: “Gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır.” Bob BELLO (Bab Bello) sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin

İnsan düşündükçe hayallerin sınırsız olduğunun farkına varır. Gördüğümüz gökyüzünü cesur bir şekilde sorgulayarak öğreniriz gördüğümüz sandığımız gökyüzünü.

Herkesin ilgisini çeken gökyüzü ve orada görünen ya da görünmeyen cisimler geliştirilen teknolojiler sayesinde araştırılıyor. Uzay araştırmaları denildiğinde ilk akla NASA gelmektedir. Günümüzde daha fazla uzay çalışmaları sürdüren şirketler bulunmaktadır. Space X, Blue Origin ve Ariane gibi şirketler de uzay çalışmalarını sürdürmektedir. Uzay araştırmaları Dünya’ya yeni ve ucuz kaynak sağlamak, merak etmek ve ülke ekonomisi için yapılmaktadır.

Uzay çalışmaları ilk kez Sovyetler Birliği tarafından 1957 de başlamıştır. Bu zamana kadar yapılan uzay araştırmaları güzel sonuçlar vermiştir. Uzaya çıkmak ve keşfetmek amacıyla yapılan araştırmalar ve geliştirilen teknolojiler sayesinde günlük hayatta da kullanılabilecek cihazlar üretilmiştir. Hiç bir araştırma ve geliştirme boş değildir. Belki yüz kere denenecek ama mutlaka doğru ve ihtiyaç olunan malzeme üretilecektir. Bu yüzden korkmadan gökyüzünün sınırsız olduğunu uçarak ispatlamamız gerekir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.