Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 14:34 - Zülal Güneş Yazdı

Bitkilerin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir?

Soru: Bitkilerin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir?
Cevap: Bitkiler insan hayatında son derece önemli bir yere sahiptir. İnsanların beslenmesi, sağlığı, barınması, yakıt ihtiyacı, endüstriyel ürünler ve birçok farklı alan için bitkilerin kullanımı vazgeçilmezdir.

Bitkilerin Bizler İçin Önemi Nedir?

Bitkilerin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi Nedir?

 

Bitkilerin en önemli kullanım alanlarından biri beslenmedir. Sebzeler, meyveler, tahıllar, baklagiller, yağlar ve baharatlar gibi birçok bitki türü insanların beslenmesinde kullanılır. Bitkilerin birçok türü geleneksel tıpta kullanılmaktadır. Özellikle Asya ve Afrika’da, bitkilerin tıbbi özellikleri kullanılarak çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Modern tıpta da bitkilerden elde edilen bileşikler kullanılarak ilaçlar üretilmektedir.

Bazı bitkiler, özellikle odun, kömür, biyokütle ve biyoyakıt olarak kullanılarak enerji kaynağı olarak hizmet ederler. Ahşap, bambu, kendir ve diğer bitki türleri, insanların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan malzemelerdir.

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 28. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.