Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 14:33 - Zülal Güneş Yazdı

Meyve Veren Ağaçları Diğer Ağaçlardan Ayıran Özellikler Neler Olabilir?

Soru: Meyve Veren Ağaçları Diğer Ağaçlardan Ayıran Özellikler Neler Olabilir?
Cevap: Meyve veren ağaçları diğer ağaçlardan ayıran özelliklerden bir tanesi, meyve veren ağaçların insan yaşamı için daha verimli olmasıdır. Canlılığın devamı için insanlara ve hayvanlara besin kaynağı olurlar.

Meyve Veren Ağaçların Önemi Nedir?

Meyve Veren Ağaçları Diğer Ağaçlardan Ayıran Özellikler Neler Olabilir

Meyve veren ağaçları diğer ağaçlardan ayıran özelliklerden bir tanesi, meyve veren ağaçların insan yaşamı için daha verimli olmasıdır. Canlılığın devamı için insanlara ve hayvanlara besin kaynağı olurlar.

Aynı zamanda meyve veren ağaçların şekilleri ve yayılma biçimi, meyve vermek için kaç yaşına gelmesi gerektiği, çiçeklenme ve hasat zamanının ne zaman olduğu, ağacın yaşam süresi, hangi meyveyi ürettiği ve meyve/yaprak oranı da meyve vermeyen ağaçlardan farklı olmaktadır.

Örneğin, elma ağacının elma üretebilmesi için belirli bir boya ve yaşa ulaşması gerekmektedir. Ayrıca elma ağacı yılın her zamanında elma üretmez. Yalnızca belirli bir çiçeklenme ve hasat zamanı bulunur.

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 28. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.