Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 16:25 - Zülal Güneş Yazdı

Bir Yeri Gezerek Görerek Tanıyıp Öğrenmek ile Kitaplardan Öğrenmek Arasında Fark Nedir?

Soru: Bir Yeri Gezerek Görerek Tanıyıp Öğrenmek ile Kitaplardan Öğrenmek Arasında Fark Nedir?
Cevap:

Gezerek görerek öğrenmek ile kitaplardan bilgi edinmek arasındaki en temel fark kalıcılığıdır. Kişiler gördüklerini daha zor unutmaktadırlar. Ancak okuyarak edinilen bilgiler tekrar edilmediği sürece unutulmaya mahkumdur.

Çok Gezen Mi Bilir Yoksa Çok Okuyan Mı Bilir?

Bir Yeri Gezerek Görerek Tanıyıp Öğrenmek ile Kitaplardan Öğrenmek Arasında Fark Nedir

Çok gezen mi bilir yoksa çok okuyan mı bilir? Sorusu halk arasında yaygın olarak sorulmaktadır. Peki hangisi doğrudur. Gerçekten çok okumak mı yoksa çok fazla yer görmek mi? bize gerçek bilgiyi kazandırmaktadır.

Her ikisinin de bilgi açısından katkısı farklıdır. Okumadan bilgi sahibi olunması mümkün değilken gözle görülmeyen bilgilerde kalıcılığı korumamaktadır. Bu nedenle hem çok okumak hem de çok yer görmek gerekmektedir.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 190. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.