Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 0:15 - Zülal Güneş Yazdı

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 210-213-218. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 210-213-218. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 12. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Avrupa’da Meydana Gelen Siyasi Gelişmeler ve Küreselleşen Dünyada Orta Doğu ve Afganistan’da Meydana Gelen Siyasi Gelişmeler konusuna ait çalışmaların bulunduğu 12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 210-213-218 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 210-213-218. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 210-213. Sayfa Cevapları Avrupa’da Meydana Gelen Siyasi Gelişmeler

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 210 Ders Kitabı Cevapları

1. ETKİNLİK

Yukarıdaki metinde Türkiye’nin Bosna Savaşı’na karşı tutumu anlatılmaktadır. Buna göre küresel güçler, uluslararası örgütler ve Türkiye’nin Bosna Savaşı’ndaki tutumlarını karşılaştırınız.
Cevap: Türkiye Cumhuriyeti öcülüğünde uluslararası örgütler AB ve BM savaşı durdurmak ve Sırplar aleyhinde diplomatik çalışmalar yürütülmesini sağlanmıştır. 


12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 213 Ders Kitabı Cevapları

2. ETKİNLİK

Avrupalı parlamenterlerin görüşlerini değerlendirerek Türkiye’nin AB’ye kabulünde temel sorun alanlarının neler olduğunu açıklayınız.
Cevap: Kültürel ve dini alanda zıtlaşmalar bulunmaktadır. Aynı zaman da AB içinde Türkiye karşıtı ülke bulunduğu için parçalanmaya kadar gidebilir. 

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 218. Sayfa Cevapları Küreselleşen Dünyada Orta Doğu ve Afganistan’da Meydana Gelen Siyasi Gelişmeler

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 218 Ders Kitabı Cevapları

TARTIŞALIM

Orta Doğu ülkelerinin birbiriyle olan siyasi ilişkilerinin şekillenmesinde su kaynaklarının etkisini tartışınız.
Cevap: Türkiye’nin sahip oldukları su rezerveleri  gelecek otuz yılda yaşanacak su kıtlığından dolayı kritik bir öneme sahip olacaktır. Gelecek yıllarda ülkeler Türkiye’nin su kaynaklarına ihtiyacı olacağı için antlaşmalar yapmak isteyecekler ya da çatışmalar başlayacaktır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.