Cevap Yaz
29 Kasım 2022, 15:32 - Zülal Güneş Yazdı

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 36-42-44. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 36-42-44. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 12. sınıf öğrencilerinin YKS sınavında da karşılarına çıkacak önemli kitapları arasında bulunan ve içerisinde Modern Kara, Deniz ve Hava Hakimiyeti Teorileri ile İki Dünya Savaşı Arasındaki Dönemde Dünyada Meydana Gelen Siyasi ve Ekonomik Gelişmeler konusunun bulunduğu 12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 36-42-44 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 36-42-44. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 36. Sayfa Cevapları Modern Kara, Deniz ve Hava Hakimiyet Teorileri

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 36 Cevapları MEB Yayınları

3. ETKİNLİK

Yukarıdaki metni değerlendirerek hâkimiyet teorileri ile ABD politikalarının ilişkisini tartışınız.
Cevap: Amerika Birleşik Devletleri Orta Doğu’da bulunan enerji kaynaklarını hakimiyeti altına alabilmek için birçok ülkeye hava, kara ve deniz üssü kurmuştur. Bu üsler Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu’da yoğunlaşmıştır. Bu şekilde Amerika üç kuvvetini de kullanarak Orta Doğu’daki enerjiyi hakimiyeti altına almaya çalışmıştır. 

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 42-44. Sayfa Cevapları İki Dünya Savaşı Arasındaki Dönemde Dünyada Meydana Gelen Siyasi ve Ekonomik Gelişmeler

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 42 Cevapları MEB Yayınları

7. ETKİNLİK

Yukarıdaki metinden yola çıkarak dünyadaki ekonomik ilişkiler ağı ile ilgili yorumlarınızı sınıf ortamında arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Ekonomi bir yaşam için çok önemlidir. Ekonominin kötüleşmesi işsizliği arttırır, yaşam standartlarını düşürür, sosyal yaşamı etkiler. Ekonomi kötüleştiği zaman alım satım duraksayacağı için ülkelerin kötü durumlara gelmesi çok zor olmaz. 


12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 44 Cevapları MEB Yayınları

8. ETKİNLİK

1.6.2. konu başlığında yer verilen metni ve yukarıdaki görselleri (Görsel 1.21, 1.22) değerlendirerek Almanya’da meydana gelen hiper enflasyonun siyasi ve sosyal sonuçlarını aşağıdaki tabloda ilgili yerlere yazınız.
Cevap:

Sosyal Sonuçlar
⇒ En ucuz malın biye fiyatı arttı
⇒ Aç kalan insanlar hırsızlığa başladı
⇒ Alışveriş imkansız hale geldi.
⇒ Grevler yapıldı.

Siyasi Sonuçlar
⇒ Nazi partisi güçlendi, komünist siyasal hareketler hızlandı.
⇒ Alman demokrasisi toplumdaki ayrımdan dolayı kesintiye uğradı.
⇒ Alman ırkçılığı güçlenerek diğer milletlere karşı tehdit oldu.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.