Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 0:14 - Zülal Güneş Yazdı

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 223-225-227-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 223-225-227-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 12. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Küreselleşen Dünyadaki Ekonomik, Sosyokültürel ve Bilimsel Gelişmeler ile Olay ve Olgular konusuna ait çalışmaların bulunduğu 12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 223-225-227-229 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 223-225-227-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 223. Sayfa Cevapları Küreselleşen Dünyadaki Ekonomik, Sosyokültürel ve Bilimsel Gelişmeler

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 218 Ders Kitabı Cevapları

KARŞILAŞTIRALIM

Aile büyüklerinizin çocukluk ve gençlik dönemlerine dair paylaşımlarıyla kendi yaşantınız arasındaki farklılıkları ekonomik, sosyokültürel ve teknolojik imkânlar açısından karşılaştırınız.
Cevap: Aile büyüklerimin çocukluk zamanı ile bizimki çok farklıdır. Onların çağında teknolojik olarak ilerleme günümüzdeki kadar değildir. Onlar dışarıda oyun oynarken biz bilgisayar oyunları ile çocukluğumuzu geçirmişizdir. Kültürel açıdan daha kısıtlı bir dönem geçirmişlerdir. Günümüzde ise insanlar bilinçlendiği için olaylara daha geniş çaptan bakmaktadırlar. 

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 225-227-229. Sayfa Cevapları Küreselleşen Dünyada Öne Çıkan Olay ve Olgular

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 225 Ders Kitabı Cevapları

3. ETKİNLİK

1. Aşağıdaki kutularda boş bırakılan yerlere gelmesi gereken bilgileri bilişim teknolojilerinden de yararlanarak araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri, gazete haberleri ve görsellerle destekleyerek sınıf panosunda sergileyiniz
Cevap:

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 225 Ders Kitabı Cevapları

2. Dünya genelinde mülteci durumuna düşen ülke halklarına yönelik ne tür projeler geliştirilebilir?
Cevap: Çocuklara eğitim kampları, ücretsiz olarak yararlanabilecekleri tedavi yerleri inşa edilebilir. 


12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 227 Ders Kitabı Cevapları

DÜŞÜNELİM

Yardıma muhtaç insanlarla ilgili sosyal medya üzerinden ne tür etkinlikler yapılabilir?
Cevap: Yardım kampanyaları düzenlenebilir. Afişler hazırlayarak reklamlar konulabilir. 


12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 229 Ders Kitabı Cevapları

ARAŞTIRALIM

Sovyet subayı Stanislav Petrov’un insanlığa yaptığı katkı hakkında bilgi toplayınız. Elde ettiğiniz bilgileri sınıf ortamında paylaşınız.
Cevap: Sovyet subayı Stanislav Petrov görevli olduğu gün ABD’den füze atıldığına dair alarm gelir. Petrov ABD’nin füze atmış olsaydı bir tane değil daha fazla atacağını düşünerek sistemsel bir hata olduğunu iletir. Bu sayede Bir dünya Savaşını önlemiş olmuştur. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.