Cevap Yaz
29 Kasım 2022, 15:28 - Zülal Güneş Yazdı

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 55-57. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 55-57. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 12. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde 2. Ünite Hazırlık Çalışmaları ile İki Savaş Arası Dönemde Oluşan Uluslarası Siyasi, Ekonomik ve Askeri Denge İle II. Dünya Savaşı’nın Nedenleri konusunun bulunduğu 12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 55-57 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 55-57. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 55. Sayfa Cevapları Hazırlık Çalışmaları

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları MEB Yayınları

Savaşın bilime ve sanata etkileri neler olabilir?
Cevap: Savaş hakkında eserler yazılmaya başlanır. O dönem eserlerinde savaşın etkisi görülür. 

Barışın tesisi noktasında belirlenen değerler her dönemde benzerlik gösterdiği hâlde dünyada barış ortamı oluşturulamamasının nedenleri neler olabilir?
Cevap:  Sömürgecilik anlayışı, ham maddeye ulaşma isteği, zayıf devletler üzerinde etki kurmak gibi nedenlerden dolayı barış ortamı sağlanamamaktadır. 

21 yıl arayla Avrupa merkezli iki dünya savaşının yaşanması nasıl açıklanabilir?
Cevap: I. Dünya Savaşından sonra devletler istediği emellere ulaşamamıştır. Bu 21 yıl süreçte bu savaş ortamına zemin hazırlanmıştır. 

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 57. Sayfa Cevapları İki Savaş Arası Dönemde Oluşan Uluslarası Siyasi, Ekonomik ve Askeri Denge İle II. Dünya Savaşı’nın Nedenleri

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 57 Cevapları MEB Yayınları

Görsel 2.1’den yararlanarak II. Dünya Savaşı sonucunda ortaya çıkabilecek siyasi, ekonomik ve askerî dengeyle ilgili düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız
Cevap: II. Dünya Savaşında ağır, nükleer silahlara da yer verilmiştir. Bu silahlar birçok insanın ölümüne neden olmuştur. Bu savaş ile ekonomik, siyasi ve askeri sıkıntılar başlamıştır. Devletler arası siyasi sorunlar ekonomik sıkıntıyı da beraberinde getirmiştir. Bu savaş sonucunda bu üç alanda denge sağlanmaya çalışılmıştır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.