Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 14:26 - Zülal Güneş Yazdı

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 63-66. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 63-66. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 12. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde II. Dünya Savaşı’nın Seyrini Değiştiren Olaylar ve Sonuçları konusunun bulunduğu 12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 63-66 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 63-66. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

12.Sınıf MEB Yayınları Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı 63-66. Sayfa Cevapları II. Dünya Savaşı’nın Seyrini Değiştiren Olaylar ve Sonuçları

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları MEB Yayınları

DÜŞÜNELİM

Size göre Pearl Harbor Baskını en fazla hangi devleti memnun etmiş olabilir? Niçin?
Cevap: Japonya’yı memnun etmiştir. Çünkü yaptığı bu baskın ile süper güç olma konusunda büyük bir özgüven gelmiştir. 


12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi MEB Yayınları Sayfa 66 Ders Kitabı Cevapları

1. ETKİNLİK

Yukarıdaki metinden ve Görsel 2.10, 2.11’den yararlanarak Hiroşima ve Nagazaki şehirlerine atılan atom bombalarının yakın ve uzak etkilerine dair bir sınıf panosu oluşturunuz.
Cevap: II. Dünya Savaşı sonlarına doğru 6 Ağustos 1945 tarihinde ABD tarafından ilk olarak Hiroşima’ya, 9 Ağustos 1945 tarihinde ise Nagazaki’ye atom bombası atılmıştır. Bu bomba ile yaklaşık olarak 80.000 kişi ölmüştür. Bu sayı daha sonra 142.124’e ulaşmıştır. Patlamadan sonra oluşan radyoaktif yağmurlardan etkilenen kişilerde ölmüştür. BU atom bombası ile pek çok insan hastalıklı doğmaya ve bu etkinin hala devam ettiği görülmektedir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.