Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 2:17 - Zülal Güneş Yazdı

Canlıların Yedi Ortak Özelliği

Soru: Canlıların Yedi Ortak Özelliği
Cevap: Canlılar doğada bulunan canlı ve cansız varlıklar sınıflandırmasının geniş kapsamını oluşturmaktadırlar. Bu noktada canlıların 7 ortak özelliği hücresel yapıya sahip olmaları, beslenmeleri, solunum yapmaları, boşaltım yapmaları, hareket etmeleri, uyaranlara tepki vermeleri, metabolizmaya sahip olmaları, evrimsel değişim yaşama gibi durumlar canlıların biyolojik yapılarında meydana gelen olgular birçok canlıda ortaklık sağlamaktadır.

Canlıların Ortak Özellikleri

Canlıların Yedi Ortak Özelliği

Ancak canlılarda meydana gelen bu ortak özellikler her canlı için aynı olmak zorunda değildir. Örneğin bitki formunda olan canlılar bitki hücrelerine sahipken hayvan formunda yer alan canlılar hayvan hücrelerine sahiptirler.

Bunun yanı sıra bitkiler farklı kaynaklardan beslenirken hayvanlar bitkilere göre daha fiziki kaynaklardan beslenirler. Hatta bu noktada hayvanlar yani insanlar ve hayvan olan canlılar arasında bile beslenme farklılıkları görülmektedir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 187. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.