Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:09 - Zülal Güneş Yazdı

Şiddetli Seslerin Zararlarından Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Soru: Şiddetli Seslerin Zararlarından Korunmak İçin Neler Yapılabilir?
Cevap: Şiddetli seslerin zararlarından korunmak için genellikle kulak tıkacı, koruyucu kulaklık, ses şiddetinin yüksek olduğu ortamlardan uzak durmak veya ses şiddetinin yüksek olduğu yerlerde ara veya molalar vermek oldukça önemlidir.

Sesin Şiddetinden Korunmanın Yolları Nelerdir?

Şiddetli Seslerin Zararlarından Korunmak İçin Neler Yapılabilir

Özellikle iş yerlerinin bazılarında birçok kişi yüksek seslerde çalışmak mecburiyetinde kaldıklarından iş sağlığı ve güvenliği açısından koruyucu kulaklık kullanmaları ve ara ara molalar vermeleri gerekmektedir.

Çünkü uzun süre yüksek sese maruz kalmak insanlarda dikkat bozukluğuna, kulak çınlamasına, strese, iletişim güçlüğüne veya işitme kaybına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra uzun süre yüksek sesle müzik dinlemek ve bu müziği genellikle kulaklıkla dinlemek de fazlasıyla zarar verici olmaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 171. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.