Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 16:35 - Zülal Güneş Yazdı

Dayanışma Neden Önemlidir?

Soru: Dayanışma Neden Önemlidir?
Cevap:

Dayanışman hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Toplumda yaşayan bireyler olmamız birlik ve beraberlik içinde yaşamamıza neden olmaktadır. Bu birliğin korunabilmesi veya sağlanabilmesi için ise dayanışma içinde oldukça önemlidir.

Bazen tek başımıza gerçekleştiremeyeceğimiz birçok aktiviteyi birlikte yaptığımızda kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

Dayanışma Nedir?

Dayanışma Neden Önemlidir?

Dayanışma nedir? Sorusuna cevap olarak ise bir topluluğun bireylerini oluşturan bireylerin düşünce, duygu ve aynı amaç doğrultusunda birlikte eyleme geçmesidir. Dayanışma sayesinde toplumlar veya küçük gruplar oldukça güçlü ve avantajlı bir konuma sahip olmaktadırlar. Topluluk halinde gerçekleştirilen her eylem hedeflenen sonucu getirmektedir.

Bu nedenle toplumu oluşturan en küçük grupların bile birlik içinde olması hedefledikleri gücü onlara sağlayacaktır.

 

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 92. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.