Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 17:09 - Zülal Güneş Yazdı

İstiklâl Marşı Bizim İçin Neden Önemlidir?

Soru: İstiklâl Marşı Bizim İçin Neden Önemlidir?
Cevap:

İstiklal Marşı’nın bizler için önemi uzun yıllarca önce atalarımızın verdiği bağımsızlık mücadelesinin sembolü olmasıdır. Bu marş Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınmıştır. 12 Mart 1921 tarihinde milli marşımız olarak kabul edilmiştir.

Kabul edildiği günden itibaren ise Türk halkı tarafından aynı coşku ile okunmaktadır. Bağımsızlığımızı yansıttığımız bu şiir bizler için oldukça önemli bir yere sahiptir.

İstiklal Marşının Önemi Ve Anlamı

İstiklâl Marşı Bizim İçin Neden Önemlidir

İstiklal marşının önemi ve anlamı Türk halkı için bambaşkadır. Özellikle bağımsızlığın hangi şartlar altında elde edildiğini hissettiren bu marş Türk milletinin sahip olduğu milli değerleri gelecek nesillere aktarmasına da olanak sağlamaktadır.

1921 yılından beri her Türk vatandaşının dilinde olan bu marş bağımsızlığımızın en büyük sembolüdür.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 53. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.