Cevap Yaz
19 Şubat 2024, 5:26 - Zülal Güneş Yazdı

Engelli İnsanlar Günlük Hayatta Ne Gibi Sorunlar Yaşıyorlar?

Soru: Engelli İnsanlar Günlük Hayatta Ne Gibi Sorunlar Yaşıyorlar?
Cevap:

Engelli inşalar günlük hayatta ulaşım ve bariyerli binalarda gezinti sorunları, erişilebilir teknolojik araç ve programların eksikliği, iş hayatında eşit fırsatların eksikliği, eğitim ve sosyal aktivitelere erişim sorunları, acil durumlarda yetersiz destek ve toplum tarafından dışlanma ve ayrımcılık gibi alanlarda sorun yaşamaktadırlar.

Engellilerin Sosyal Hayatta Karşılaştıkları Zorluklar

Engelli İnsanlar Günlük Hayatta Ne Gibi Sorunlar Yaşıyorlar?

Engellilerin sosyal hayatta karşılaştıkları zorluklar engellerinin daha da çok engel olmasına neden olmaktadır. Özellikle engelli bireyler için hayatı kolaylaştıracak bazı uygulamalardan geri kalmamız sosyal hayatlarını olumsuz etkilemektedir.

Engellilerin sosyal hayatta en çok karşılaştıkları zorluklar arasında toplum tarafından dışlanma ve fırsat eşitliğinin sağlanmamasıdır. Ancak empati yaparak bu sorunları çözmek yine bizlerin elindedir.

 

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 84. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.