Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:23 - Zülal Güneş Yazdı

Dünya’mız Bir Kitabın Yüzeyi Gibi Düz Olsaydı Neler Olurdu? Yazınız.

Soru: Dünya’mız Bir Kitabın Yüzeyi Gibi Düz Olsaydı Neler Olurdu? Yazınız.
Cevap: Dünyamız bir kitabın yüzü gibi dümdüz olsaydı gece ve gündüz meydana gelmezdi. Zira durum her yerin güneş almasına neden olacak, karanlık yer de bulunmayacaktı. Bu durum birçok probleme yol açardı

Dünya Kitap Yüzeyine Benzer Olsaydı Neler Olurdu?

Dünya’mız Bir Kitabın Yüzeyi Gibi Düz Olsaydı Neler Olurdu Yazınız

Güneşin geliş açıları farklılaşacağı için bazı yerler çok soğuk bazı yerler de çok sıcak olabilirdi. Sürekli gündüz olacağı için zaman içerisinde sıcak yerlerde su sorunları da baş gösterirdi. Bunların yanı sıra dünyanın düz olması, mevsimlerin de olmamasına yol açardı. Sürekli aynı mevsim yaşanırdı.

Bu durum insanların yaşam koşullarını da olumsuz bir şekilde etkilerdi. Dolayısıyla pek çok insan da hayatını kaybederdi.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 15. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.