Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:23 - Zülal Güneş Yazdı

Dünya’mızın Yüzeyinde Hangi Katmanlar Vardır? Yazınız.

Soru: Dünya’mızın Yüzeyinde Hangi Katmanlar Vardır? Yazınız.
Cevap: Dünyanın yüzeyini kara, su ve hava katmanları oluşturmaktadır.

Dünya’nın Yüzeyinde Bulunan Katmanlar Nelerdir?

Dünya’mızın İçinde Hangi Katmanlar Vardır? Yazınız.

Kara katmanı gözlem yapabileceğimiz bir katman olup üzerinde yaşanan yerdir. Tüm gezegeni kaplamaktadır ve bize ev sahipliği yapmaktadır. Kendi içinde kayalar, taşlar ve topraklardan meydana gelmektedir.

Su katmanız ise dünya içinde yer alan sulardır. Uzaydan bakıldığı zaman mavi rengi meydana getiren alandır. Su katmanı dünya üzerinde karaya göre daha fazla yer kaplamaktadır. İnsanlar su gereksinimlerini buradan karşılamaktadır.

Son olarak hava katmanı ise yaşamsal özelliklere sahiptir. Güneş sisteminde üzerine yaşam olan tek yer dünyadır. Çevresi atmosfer adı verilen bir tabaka ile çevrilidir. Bunun içinde su ve kara katmanları vardır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 18. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.