Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:24 - Zülal Güneş Yazdı

Sizce Dünya’mızın Şekliyle İlgili Neden Farklı Fikirler Ortaya Atılmıştır?

Soru: Sizce Dünya’mızın Şekliyle İlgili Neden Farklı Fikirler Ortaya Atılmıştır?
Cevap: Bilimin gelişmesinden önce dünyanın şekli ile alakalı farklı görüşler ortaya atılmıştır. Bunun en temel sebebi inançların ve düşüncelerin her zaman değişkenlik arz etmesidir. Bu sebeple dünyanın farklı yerlerinde değişkenlikler yer alabilmektedir.

Dünyanın Şekli Hakkında Neden Farklı Fikirler Vardır?

Sizce Dünya'mızın Şekliyle İlgili Neden Farklı Fikirler Ortaya Atılmıştır

İnsanlar ilk çağda dünyanın öküzün boynuzları üzerinde olduğunu, depremlerin de bunun sallanmasıyla meydana geldiğini düşünmüştür. Orta çağa gelindiğinde ise dümdüz olduğunu, bu nedenle ucuna gelinirse dünyadan düşüleceği zannedilmiştir.

Ancak bilimin gelişmesi ve yeni kanıtların da ortaya çıkmasıyla bir küre olduğu yavaş yavaş anlaşılmıştır. Zamanla yine bunun tam bir küre olmadığı, üstlerden basık ve ekvatordan şişkin olduğu anlaşılmıştır. Bu şekle de geoit adı verilmiştir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 14. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.