Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 2:09 - Zülal Güneş Yazdı

Tohumun Çimlenmesi İçin Neler Gereklidir? Yazınız.

Soru: Tohumun Çimlenmesi İçin Neler Gereklidir? Yazınız.
Cevap: Tohumun çimlenmesi için en önemli nokta tohumun nemlendirilmesidir. Bunun için de tohumların özellikle gerekli sıcaklıkta bulunması, yeterli oksijeni alabilmesi ve en önemlisi de su gereklidir. Çok az veya çok fazla su ve sıcaklık, tohumun çimlenememesini veya yavaş bir şekilde çimlenmesine neden olacağı için, doğru ve yeterli sulanması, oda sıcaklığında bulunması gerekmektedir.

Tohumun Büyümesi İçin Gerekli Olan Maddeler Nelerdir?

Tohumun Çimlenmesi İçin Neler Gereklidir Yazınız

Özellikle yemyeşil bir çim adama sahip olmak istiyorsanız, bunun için güneş ışığına, besine veya karbondioksite ihtiyaç duyulmamakta, tohumun nemlendirilerek, oksijen alması, yeterince sulanması ve oda sıcaklığında bulundurulması, çok hızlı bir şekilde tohumların çimlenmesini sağlayacaktır. Tohumlar çimlendiklerinde, bitkilerin kökleri, gövdeleri ve yaprakları artık oluşmaya başlamaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 187. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.