Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:18 - Zülal Güneş Yazdı

Kazaları Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Soru: Kazaları Önlemek İçin Neler Yapılabilir?
Cevap: Kazaları önlemek için yapılabilecek en önemli şey dikkatli olmaktır. Kazalar kişilerin beklemedikleri anlarda başlarına gelen olumsuz durumlar olmakta ancak büyük 1 çoğunluğu dikkatsizlik veya önlem almamak nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Kazaların Yaşanmaması İçin Neler Yapılabilir?

Kazaları Önlemek İçin Neler Yapılabilir

Örneğin trafikte kişilerin emniyet kemeri kullanması onların olası bir trafik kazası anında hayatlarını kurtarmaya yardımcı olmaktadır. Bu durumda emniyet kemerini takmayan kişiler yaşadıkları trafik kazasında ağır yaralar alabilirler.

Bunun yanı sıra kazalar bazen dikkatli olunsa da meydana gelebileceği için olası kazalara karşı birtakım önlemlerin alınması gerekmektedir.

Örneğin yeni silinmiş olan kaygan bir zemine mutlaka kaygan zemin tabelası konulması gerekmektedir. Eğer bu tabela yeri silen kişi tarafından yerleştirilmesi ise zeminin ıslak olduğunu bilmeyen kişiler burada kayarak yararlanabilirler

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 87. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.