Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 0:59 - Zülal Güneş Yazdı

Elektrik Çarpmasından Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Soru: Elektrik Çarpmasından Korunmak İçin Neler Yapılabilir?
Cevap: Elektrik çarpmasından korunmak için yapılması gerekenler içerisinde prizlere iletken olan herhangi bir maddenin sokulmaması, elektrik ile uğraşırken su ile temas edilmemesi, ıslak ellerle elektrikli aletlere dokunulmaması ve evlerde kullanılan prizlerin mutlaka topraklamasının yapılması gerekmektedir

Elektrik Çarpmasından Nasıl Korunuruz?

Elektrik Çarpmasından Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Böylece elektrik insan sağlığına oldukça ciddi zararlar verebilir ve hayati tehlike söz konusu olabilir bu durumda kişilerin elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetmemesi veya birtakım sakatlıkların söz konusu olmaması için kişilerin mutlaka elektrik veya elektrikli aletlerle temas halindeyken yukarıda belirtmiş olduğumuz faktörlere dikkat etmesi gerekmektedir.

Özellikle elektrik krizlerine çatal, bıçak, vida veya çivi gibi iletken cisimlerin sokulması gerekmektedir. Çünkü iletken cisimler elektriği doğrudan kişiye aktarmaktadır

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 240. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.