Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:18 - Zülal Güneş Yazdı

Lunaparklardaki Çarpışan Arabaların Hangi Hareketleri Yapar?

Soru: Lunaparklardaki Çarpışan Arabaların Hangi Hareketleri Yapar?
Cevap: Lunaparkta bulunan çarpışan arabalar birçok hareket yapabilir. Bunlar temel olarak hızlanma, yavaşlama, durma, dönme ve yer değiştirme şeklindedir. Sürücü koltuğunda oturan kişi araca yön vermektedir.

Çarpışan Arabalar Hangi Hareketleri Yapar?

Lunaparklardaki Çarpışan Arabaların Hangi Hareketleri Yapar

Çarpışan arabalar dikdörtgen y ada oval biçimde bir pistte hareket etmektedir. Zemini de genellikle metal kaplıdır. Sürtünme kuvvetini minimum seviye indirmek için grafit serpilme de yapabilir. Araçlar hareket ederek diğer araçlara çarpmaya çalışmaktadır.

Bu araçlar genellikle iki kişilik bir yapıdadır. Araçlar çarpmada kullanıldığı için kuvvetli bir tamponları yer almaktadır. Ancak çarpışma esnasında problemler yine de görülebilir. Dolayısıyla anne ya da baba gibi bir ebeveyn ile birlikte kullanılması daha güvenlidir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 86. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.