Anasayfa Kitap Cevapları Makaleler Ödevini Sor
Cevap Yaz
15 Ocak 2020, 11:30
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1345

TEMA Vakfı Nedir? Ne İş Yapar?

TEMA Vakfı

TEMA Vakfı Ne Yapar?

TEMA yani Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit, 1992 yılında birlikte kurdular. TEMA vakfının kuruluş amacı İç Anadolu’da erozyonla kaybedilen toprakların azalması ve çölleşmeyi engellemek amacıyla kurularak kamuoyunun dikkatini çekmek istemişlerdir. İlk zamanlarda “Türkiye Çöl Olmasın” sloganıyla yola çıkmış ve bugün günümüzde Türkiye’nin çok önemli vakıflarından birisi haline gelmiştir. Gönüllüler tarafından yürütülen bu vakıf yine gönüllü insanlar tarafından faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin dört bir yanından gönüllü olarak katılan çocuk, yaşlı demeden herkes son zamanlarda TEMA vakfına gönüllü olarak katılıp ağaçlandırma faaliyetlerine girişmektedir.

TEMA vakfı Türkiye’nin çölleşmesini engellemek ve erozyonla kaybedilen toprakları azaltmak amacıyla günümüzde ağaçlandırma projeleriyle öne çıkmaktadır. Koç Holding, Arçelik gibi onlarca hatta yüzlerce firmanın destek verdiği bu vakıf Türkiye’de ağaçlandırma çalışmalarında çok önemli bir yer tutmaktadır.

TEMA vakfı hakkında sıkça sorulan soruları kendi internet sitesinden erişebilir ve daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Trafikte Hız Kurallarına Uymanın Önemi Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.