Cevap Yaz
17 Mayıs 2024, 6:31 - Furkan Yazdı

TEMA Vakfı Nedir? Ne İş Yapar?

TEMA Vakfı

TEMA Vakfı Ne Yapar?

TEMA yani Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı, Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit, 1992 yılında birlikte kurdular. TEMA vakfının kuruluş amacı İç Anadolu’da erozyonla kaybedilen toprakların azalması ve çölleşmeyi engellemek amacıyla kurularak kamuoyunun dikkatini çekmek istemişlerdir. İlk zamanlarda “Türkiye Çöl Olmasın” sloganıyla yola çıkmış ve bugün günümüzde Türkiye’nin çok önemli vakıflarından birisi haline gelmiştir. Gönüllüler tarafından yürütülen bu vakıf yine gönüllü insanlar tarafından faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin dört bir yanından gönüllü olarak katılan çocuk, yaşlı demeden herkes son zamanlarda TEMA vakfına gönüllü olarak katılıp ağaçlandırma faaliyetlerine girişmektedir.

TEMA vakfı Türkiye’nin çölleşmesini engellemek ve erozyonla kaybedilen toprakları azaltmak amacıyla günümüzde ağaçlandırma projeleriyle öne çıkmaktadır. Koç Holding, Arçelik gibi onlarca hatta yüzlerce firmanın destek verdiği bu vakıf Türkiye’de ağaçlandırma çalışmalarında çok önemli bir yer tutmaktadır.

TEMA vakfı hakkında sıkça sorulan soruları kendi internet sitesinden erişebilir ve daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.