Cevap Yaz
6 Şubat 2023, 1:17 - Seher Yazdı

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 80-81-82. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

8.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 80-81-82. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hz. Muhammed’in (s.a.v.) İnsanlara Değer Vermesi konusunun bulunduğu 8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 80-81-82 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 80-81-82. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi

8.Sınıf Anka Yayınevi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 80-81-82. Sayfa Cevapları Hz. Muhammed’in (s.a.v.) İnsanlara Değer Vermesi

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 80 Cevapları Anka Yayınevi

“İnsanlara layık oldukları değeri veriniz.”
Münavi, Feyzül Kadîr, C 3, s. 57.

Yukarıdaki hadisten nasıl bir mesaj çıkarabiliriz?
Cevap: Herkese hak ettiği kadar değer vermeliyiz. 


Yukarıdaki metne göre Peygamberimiz (s.a.v.), insanlara değer verdiğini hangi davranışlarıyla ortaya koymaktadır? Belirleyiniz.
Cevap: Konuştuğu kişinin yüzüne bakar, selamlaşırken direk elini çekmez, yanında sahabiler olduğu zaman ayaklarını uzatmaz onlara olan sevgisini ve saygısını bu şekillerde gösterirdi.


Bunlar dışında daha başka ne gibi davranışlar, insana verilen değerin göstergesi olabilir? Arkadaşlarınızla konuşunuz.
Cevap: Bir insan konuşurken lafını kesmeden dinlemek. Onu kırmamaya özen göstermek arkasından konuşmamak insana verdiğimiz değeri gösterir.

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 81 Cevapları Anka Yayınevi

Aşağıdaki şemayı, Peygamberimizin (s.a.v.) insanlara değer vermesi açısından yorumlayınız. Siz, insanlara değer verdiğinizi nasıl ortaya koyuyorsunuz? Söyleyiniz.
Cevap: Peygamber efendimiz zengin fakir ayrımı yapmazdı. İnsanlara hep güler yüzle bakardı. İnsanları incitemezdi. İnsanların hatakarını insan içinde söyleyip utandırmazdı.

8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 82 Cevapları Anka Yayınevi

Kureyş suresinden ne gibi sonuçlar çıkarılabilir? Bu surede verilmek istenen mesajlar nelerdir? Arkadaşlarınızla yorumlayınız.
Cevap: Rabbimin nimetlerini anlatır . Rabbime kulluk etmeleri gerektiğini söyler.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.