Cevap Yaz
20 Ekim 2023, 9:02 - Sena Yazdı

9. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 52-54-55-56. Sayfa Cevapları Gezegen Yayıncılık

9.Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 52-54-55-56. Sayfa Cevapları Gezegen Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 9. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde İslam İnanç Esaslarının Özellikleri konusunun bulunduğu 9. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 52-54-55-56 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

9. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 52-54-55-56. Sayfa Cevapları Gezegen Yayıncılık

9.Sınıf Gezegen Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 52-54. Sayfa Cevapları İslam İnanç Esaslarının Özellikleri

9. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 52 Cevapları Gezegen Yayıncılık

Etkinlik

İslam’ın iman esaslarını “kesinlik, değişmezlik, açıklık ve bölünmezlik” kavramları açısından arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: İslam dini kesin bilgiler, değişmez şartlar ve açık anlatımlı esaslarıyla en doğru dindir. Çünkü şartları ve kazanımları açıkça belirtilmiş akla uygun açıklamalar yapılmış tek hak dindir.


9. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 54 Cevapları Gezegen Yayıncılık

Etkinlik

Kişinin imanın geçerliliğini sağlayan şartları şema hâlinde belirtiniz. Oluşturduğunuz şemayı arkadaşlarınızla değerlendiriniz.
Cevap: 

İmanın geçerliliğini sağlayan şartlar:

  1. İmanda şüphe bulunmamalı,
  2. İmanda bütünlük olmalı,
  3. İmana şirk karıştırılmamalı,
  4. İmanı tüm hayatımızda yaşamalı son ana bırakılmamalı,
  5. İman kalp ile tasdiklenmelidir.

9.Sınıf Gezegen Yayıncılık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı 55-56. Sayfa Cevapları Kur’an’dan Mesajlar: Nisâ Suresi 136. Ayet

9. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları Gezegen Yayıncılık

Düşünelim

“İslam inanç sistemi” ifadesinden ne anlıyorsunuz? Arkadaşlarınızla konuşunuz.
Cevap: İslam inanç sistemi ifadesinden, İslam’ın gerektirdiği şartların olduğunu, İslam’ı yaşarken bu şartlara göre hareket etmemiz gerektiğini anlıyorum.


9. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 56 Cevapları Gezegen Yayıncılık

Etkinlik

Arkadaşlarınızla Nisâ suresinin 136. ayetinin mealini birkaç defa okuyunuz. Yapılan açıklamaları da dikkate alarak ayetlerle ilgili aşağıdaki soruları cevaplandırınız.
Cevap: 

Nisâ suresi 136. ayet:

 Ey iman edenler! Allah’a, peygamberine, peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin. Allah’ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve âhiret gününü inkâr eden kimse iyice sapıtmıştır.

Kim, kime söylüyor?
Cevap: Allah, insanlara söylüyor.


Ayetin ana konusu nedir?
Cevap: Peygamberlere ve peygamberlere indirilen kitaplara, ahirete ve meleklere iman edilmesi gerektiği, bunları inkar edenlerin sapıtmış olacağı anlatılmaktadır. 


Ayette geçen temel kavramlar nelerdir?
Cevap: İman, itikadlı olma ve doğru inançta bulunmak.


Muhataplardan ne yapmaları isteniyor?
Cevap: Muhataplardan peygamberlere ve peygamberlere indirilen kitaplara iman etmeleri, son kutsal kitap olan Kuran’ı Kerim’den feyz almaları isteniyor.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.