Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:16 - Zülal Güneş Yazdı

Ağaç Gövdesi Mi Yoksa Pencere Camı Mı Daha Pürüzlüdür?

Soru: Ağaç Gövdesi Mi Yoksa Pencere Camı Mı Daha Pürüzlüdür?
Cevap: Ağaç gövdesi pencere camına göre daha pürüzlü bir yapıya sahiptir. Bu pürüzlülüğü elimiz ile dokunarak, gözümüz ile görerek de anlamamız mümkündür.

Camın Yüzeyi’mi Ağacın Gövdesi mi Daha Pürüzlüdür?

Ağaç Gövdesi Mi Yoksa Pencere Camı Mı Daha Pürüzlüdür

Pencere camları kullanım alanları gereği saydam yapıda olduklarından pürüzlü olmaları mümkün olmamaktadır. Bunun yanı sıra ağaç gövdesi kabuklu ve opak yapısı sayesinde pürüzlü bir yapıya sahip olabilir.

Pürüzlü ve pürüzsüz olma fiziki olarak birbirinden kolayca ayrılabilen bir durumdur. Cisimlere dokunduğunuzda düz ve akışkan bir zemine temas etmiyorsanız zemin pürüzsüzdür ancak elinize dokunduğunuz süre boyunca herhangi bir yükselti veya alçaltı gelmiyorsa zemin pürüzsüzdür. Maddelerin pürüzlü veya pürüzsüz olmaları özelliklerini veya kullanıldıkları ya da bulundukları alana göre değişiklik gösterebilir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 109. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.