Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:22 - Zülal Güneş Yazdı

Yeryüzünde Karalar Mı Yoksa Sular Mı Daha Fazla Yer Kaplamaktadır?

Soru: Yeryüzünde Karalar Mı Yoksa Sular Mı Daha Fazla Yer Kaplamaktadır?
Cevap: Dünya üzerinde sular daha fazla alanı kaplamaktadır. Çünkü dünya üzerindeki sular toplam oranın 3/4 miktarını kaplar. Ne var ki karalar kalan 1/4 alana yayılmaktadır. Dolayısıyla dünyada sular daha geniş bir yapıdadır.

Yer Yüzünde En Çok Yer Kaplayan Katman Hangisidir?

Yeryüzünde Karalar Mı Yoksa Sular Mı Daha Fazla Yer Kaplamaktadır

Dünya üzerinde bulunan sulara göller, nehirler, denizler ve okyanuslar girmektedir. Okyanuslar arasında Atlantik, Hint ve Pasifik; denizler arasında ise Hazar denizi, Çin denizi, Marmara, Akdeniz gibi yerler vardır.

Karalar ise kıtalardan meydana gelmektedir. Dünya üzerinde bulunan kıtalar dört parça olup Avrupa, Afrika, Antarktika, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avustralya olarak ayrılmaktadır. Hem karalar hem de sular ayrı özelliklere sahiptir.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 29. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.