Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:21 - Zülal Güneş Yazdı

Çok Parlak Veya Loş Işıkta Ders Çalışmak Hangi Duyu Organımıza Zarar Verir?

Soru: Çok Parlak Veya Loş Işıkta Ders Çalışmak Hangi Duyu Organımıza Zarar Verir?
Cevap: Çok parlak ya da loş bir ışıta ders çalışmak gözlerimize zarar verir. Zira ışığın doğru şekilde alınması gerekir. Aksi durumda uzağı ya da yakını görememe gibi sorunlar yaşanabilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için ders çalışmadan önce ışıkların doğru bir şekilde ayarlanması gerekir

Ders Çalışırken Işık Miktarı Hangi Duyu Organımıza Zarar Verir?

Çok Parlak Veya Loş Işıkta Ders Çalışmak Hangi Duyu Organımıza Zarar Verir

Ayrıca ders çalışırken kitaplara ve deftere belirli bir uzaklıkta yer alınmalıdır. Böylece göz sağlığı da korunabilir. Nasıl oturulduğu da oldukça önemlidir. Hatalı oturmak bel ağrısına, omuz ağrılarına sebep olabilir.

Eğer bu konulara dikkat edilerek ders çalışılırsa sağlığın korunması da mümkündür. Çalışma ortamı doğru bir şekilde önceden hazırlanmalıdır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 60. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.