Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 14:32 - Zülal Güneş Yazdı

Evren Sadece Gördüklerimizle Mi Sınırlıdır Yoksa Bunların Dışında Gök Cisimleri De Var Mıdır?

Soru:  Evren Sadece Gördüklerimizle Mi Sınırlıdır Yoksa Bunların Dışında Gök Cisimleri De Var Mıdır?
Cevap:

Dünyadan baktığımız zaman özellikle geceleri, eğer gökyüzünü bulutlarla kaplı değil ise pek çok yıldızı ve uydumuz olan Ay’ı görebiliriz. Ancak, uzay gördüğümüz kısım ile sınırlı değildir. Dünyadan görebildiğimiz kısım yalnızca uzayın çok ufak bir kısmıdır

Evrende Gök Cisimleri Var Mıdır?

Evren Sadece Gördüklerimizle Mi Sınırlıdır Yoksa Bunların Dışında Gök Cisimleri De Var Mıdır

Dünyadan baktığımız zaman özellikle geceleri, eğer gökyüzünü bulutlarla kaplı değil ise pek çok yıldızı ve uydumuz olan Ay’ı görebiliriz. Ancak, uzay gördüğümüz kısım ile sınırlı değildir. Dünyadan görebildiğimiz kısım yalnızca uzayın çok ufak bir kısmıdır.

Ancak uzay o kadar geniştir ki insan gözü, geri kalan kısmı görebilecek kadar gelişmiş bir yapı değildir. Bu nedenle uzayın çıplak göz ile göremediğimiz yerleri hakkında da bilgi sahibi olabilmek için birtakım araçlar kullanırız.

Bu araçlar arasında en çok bilineni teleskop olmaktadır. Teleskop sayesinde uzayın insan gözünün algılayamayacağı kadar uzak noktalarını görme imkanımız olmaktadır.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 22. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.