Cevap Yaz
17 Ekim 2023, 17:26 - Zülal Güneş Yazdı

Kara, Hava Ve Suyun Canlı Yaşamındaki Önemi

Soru: Kara, Hava Ve Suyun Canlı Yaşamındaki Önemi
Cevap: Kara, hava ve su her canlının hayatını devam ettirmesi için önemlidir. Bunlardan bir tanesinin çıkartılması hayatın devam etmemesine neden olur.

Canlı Yaşamında Kara, Hava ve Suyun Önemi Nedir?

Kara, Hava Ve Suyun Canlı Yaşamındaki Önemi

Kara, hava ve su her canlının hayatını devam ettirmesi için önemlidir. Bunlardan bir tanesinin çıkartılması hayatın devam etmemesine neden olur. Eğer kara etmeni ortadan kaldırırsa insanlar da dahil tüm kara canlıları yaşam yeri bulamaz.

Bu durum meyve ve sebzelerin de üretilememesine neden olur. Dolayısıyla karada yaşam sona erer. Suyun ortadan kalkması su canlıların yok olmasına sebeptir. Karada yaşayan canlılar da suya bağımlı olduğu için kara yaşamı da biter.

Eğer hava etmeni olmazsa atmosfer de kalmaz. Bu nedenle oksijen biteceği için yaşam yine sona erecektir. Bu nedenle kara, hava ve su hayatımızı devam ettirmemiz için şarttır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 21. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.