Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 14:17 - Zülal Güneş Yazdı

Çevrenin Temiz Olması İçin Neler Yapabiliriz?

Soru: Çevrenin Temiz Olması İçin Neler Yapabiliriz?
Cevap:

Çevrenin temiz olması için önce tüm insanları çevreyi kirletmemeleri konusunda uyarabilir ve bilinçlendirebiliriz. Bununla birlikte, çevremiz için gereksiz plastik ve poşet kullanımından kaçınabilir, doğada uzun yıllar boyunca yok olmayan çöpleri doğaya atmayabiliriz. Çöplerimizi çöp kutusuna atabilir, çimlere basmayıp yerlere tükürmeyebiliriz. Piknik yaptığımızda arkamızı kirli bırakmayarak tüm çöpleri toplayabiliriz. Özellikle kuraklık için musluğu boşuna açık bırakarak su israfı yapmayabiliriz. Ailelerimizi enerji tasarruflu ampuller kullanmaları için ikna edebiliriz.

Çevremizi Temiz Tutmak İçin Çalışanları Söyleyiniz

Çevrenin Temiz Olması İçin Neler Yapabiliriz

Çevremizi temiz tutmak için çalışanları söyleyiniz. Okulda görev alan temizlik görevlileri, belediyede şehri temizleyen temizlik görevlileri ve çevre koruma dernekleri ve bu derneklerin gönüllüleri çevremizi temiz tutmak için çalışmaktadır.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 95. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.