Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 14:17 - Zülal Güneş Yazdı

Evimizin Temiz Olması İçin Neler Yapabiliriz? Söyleyiniz.

Soru: Evimizin Temiz Olması İçin Neler Yapabiliriz? Söyleyiniz.
Cevap:

Evimizin temiz olması için eşyalarımızı dağıtmamalı, çöplerimizi hemen çöp kutusuna atmalıyız. Bireysel temizliğimize özen göstermeli, kirli kıyafetler ile evde dolaşmamalı, kirli eller ile etrafa dokunmamalıyız. Ailemizin odamızı temizlemesine yardım etmeli, evi kirletecek davranışlarda bulunmamalıyız. Çamaşırlarımızı mutlaka kirli sepetine atmalıyız. Etrafta dökülecek yiyecekler yememeliyiz.

Okulumuzun Temizliği İçin Neler Yapabiliriz?

Evimizin Temiz Olması İçin Neler Yapabiliriz Söyleyiniz.

Okulumuzun temizliği için neler yapabiliriz? Sorusuna yanıt olarak; Çöpleri çöp kutusuna atabilir, kirli ayakkabılarla sınıfa girmeyebilir, sınıfta yiyecek tüketmeyebilir, sıraları ve yazı tahtasını temiz ve düzenli tutabilir, okulda yerlere çöp atmayabilir ve okul bahçesini temiz tutabiliriz. Tuvalet ve lavaboları temiz bırakabilir ve tüm bunlara uymayan arkadaşlarımızı uyarabiliriz.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 107. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.