Cevap Yaz
31 Ekim 2023, 18:40 - Furkan Yazdı

Yaşadığımız Çevreyi Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız? Söyleyiniz

Yaşadığımız Çevreyi Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız? Söyleyiniz

Soru: Yaşadığımız Çevreyi Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız? Söyleyiniz
Cevap: Yaşadığımız çevreyi temiz tutmak için çöpleri çöp kutusuna atmalıyız. Ancak kağıt, plastik gibi ayrıştırılabilir olanlar bulunuyor bunları özel kutularına atarak, tekrar ekonomiye kazandırılmasına yardım etmeyiz. Pilleri de özel kutularına atmalıyız.

Yaşadığımız Çevreyi Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız

Ayrıca kirli, pis suları dışarı dökmemeliyiz. Dışarıda arkadaşlarımızla veya ailemizle piknik yapmışsa ateşi söndürmeli, geride hiçbir şey bırakmalıyız. Bu esnada doğaya da zarar vermemeliyiz. Eğer artık giymediğimiz, eskiyen kıyafetlerimiz var bir kişiye vermeli ya da bir bez olarak değerlendirmeliyiz.

Ayrıca enerjiyi doğru kullanmalı, israf etmeden yararlanmalıyız. Çocuklarımıza da temiz bir çevrenin önemini öğretmeliyiz. Bu sayede yarınlara daha temiz ve hijyenik başlangıçlar yapabiliriz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 122. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.