Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:31 - Furkan Yazdı

Kaynakları Dikkatli Kullanmanın Aile Bütçemize Katkılar Nelerdir? Yazınız

Kaynakları Dikkatli Kullanmanın Aile Bütçemize Katkılar Nelerdir? Yazınız

Soru: Kaynakları Dikkatli Kullanmanın Aile Bütçemize Katkılar Nelerdir? Yazınız
Cevap: Bir ailenin maddi kaynaklarını doğru ve dikkatli kullanması daha fazla arttırmasına yardımcı olur. Böylece ev ekonomisi de rahatlayabilir. Her ne kadar giyecek, yiyecek, elektrik ve su insanların önemli ihtiyaçları olsa da günümüzde bunlar israf edilerek kullanılır. Böylece daha fazla para harcanmasına neden olur.

Kaynakları Dikkatli Kullanmanın Aile Bütçemize Katkılar Nelerdir Yazınız

Ancak yeteri kadar besin alınması çöpe gitmesini önler. Böylece bütçede daha fazla kalmasına yardımcı olur. Elektrik ve suyu kullanılmıyorsa kapatmak yüksek faturaların gelmemesini sağlar.

Ayrıca giyecekleri de dikkatli kullanmak, zarar vermemek uzun süre giymeye olanak tanır. Tüm bunlar bir ailede mevcut gelirin daha verimli kullanılmasını sağlar. Böylece farklı yerlere de para ayrılabilir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 101. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.