Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 14:17 - Zülal Güneş Yazdı

Çevreyi Temiz Tutmak İçin Bireylere Ne Gibi Görevler Düşmektedir?

Soru: Çevreyi Temiz Tutmak İçin Bireylere Ne Gibi Görevler Düşmektedir?
Cevap:

Çevreyi temiz tutmak için bireylere düşen en önemli görev, yerlere çöp atmamak ve atanları uyarmaktır. Çöpleri doğaya atmak yerine çöp kutusuna atmak, yerlere tükürmemek, plastik ve poşetleri çevreye yaymamak ve bunları kullanmamak gibi bireylere önemli görevler düşmektedir.

Çevreyi Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız?

Çevreyi Temiz Tutmak İçin Bireylere Ne Gibi Görevler Düşmektedir?

Çevreyi temiz tutmak için neler yapmalıyız? Sorusu için, çevremizi kirleten kişileri uyararak onları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmeliyiz. Yalnızca bizim çevreyi temiz tutmak için dikkatli olmamız yeterli olmayacağı için çevremizdeki herkese çevre temizliğinin önemini aşılamalıyız. Yerlere çöp atmamalı, doğayı kirleten ürünleri doğaya bırakmamalıyız. Çöpleri çöp kutusuna atmalı, geri dönüşüm için bu çöpleri ayırmalıyız.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 107. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.