Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:28 - Furkan Yazdı

Sebze ve Meyveleri Mevsiminde Tüketmenin Önemi Nedir? Yazınız

Sebze ve Meyveleri Neden Mevsiminde Tüketiriz?

Soru: Sebze ve Meyveleri Mevsiminde Tüketmenin Önemi Nedir? Yazınız
Cevap: Mevsiminde tüketilen sebze ve meyvelerin besin değerleri daha fazladır. Bu nedenle daha fazla enerji vererek, günlük hayatta destekler. Ayrıca vücut için yararlı daha fazla değere sahip olduğu için aynı zamanda daha sağlıklıdır.

Sebze ve Meyveleri Mevsiminde Tüketmenin Önemi Nedir? Yazınız

Kendi mevsiminde yetişmeleri aynı zamanda onları lezzetli yapar. Dolayısıyla daha tatlı yiyebilir, birbirinden eşsiz yemekler hazırlanabilir. Tüm bunların dışında daha ekonomik fiyatlara sahiptir. Normalde kış aylarında çıkan bir meyve/sebzeyi yazın üretmek için günümüzde birçok yöntem vardır. Ancak bunlar maliyetli girişimlerdir. Bu da masrafları arttırır.

Ancak mevsiminde yetiştirilen bir ürünün masrafları bu kadar olmadığında aile bütçesi için daha ekonomiktir. Bu nedenlerden dolayı her ürün mevsiminde tüketilmelidir.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 130. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.